Neviem ako vy, ale my za mladých čias sme trávili hodiny a hodiny opaľovaním sa na streche domu u babičky. Cieľ bol jasný – byť najviac opálený v triede. O tom, že sme nepoužívali žiadny ochranný krém ani nemusím hovoriť. Ba čo je ešte horšie, mastili sme sa kadejakými domácimi olejmi alebo Indulonou… vraj to takto viac chytá :). Čo vám budem hovoriť – mladosť, pochabosť. Ale ako tak roky išli a išli a išli, spozorovala som na sebe zaujímavú vec – tmavé fliačiky na tvári. O ich existencii som samozrejme vedela, ale v hlave sa mi to vždy akosi spájalo so staršími ľuďmi. A to teda mám „ len”  30+. Hmmm…. OK… pomyslela som si, tu máš výsledok tvojich strešných opaľovačiek. Vďaka mojej empirickej skúsenosti teda s určitosťou viem, že nepríjemné a neestetické tmavé fľaky nie sú len problémom starších ľudí.

Tmavé fľaky sa odborne nazývajú hyperpigmentácia a neodborne ich poznáme tiež pod názvom starecké škvrny alebo slnečné škvrny. Hyperpigmentáciu spôsobuje zvýšená produkcia melanínu. Melanín je prírodný pigment, ktorý dáva pokožke, vlasom a očiam ich prirodzenú farbu. Nadmernú tvorbu melanínu môžu vyvolať rôzne faktory, ale medzi najdôležitejšie patrí pôsobenie slnečného žiarenia, hormonálne vplyvy, vek a poranenie alebo zápaly kože. Slnečné žiarenie je pre vznik hyperpigmentácie príčinou číslo jedna, pretože práve slnečné lúče sú hlavným spúšťačom tvorby melanínu. Melanín pôsobí ako prirodzená ochrana pokožky proti slnečnému žiareniu, pretože ju chráni pred škodlivým UV lúčmi a tak sa na ľudskej pokožke prejavuje opálenie.

Nadmerné vystavovanie slnku však môže tento proces narušiť a vyvolať hyperpigmentáciu. A nie je to len letná záležitosť. V zime sa mnohí s obľubou chodíme lyžovať na hory a tam je teda slnko  extrémne silné. Preto je ochrana na mieste celoročne.

Ďalšie faktory spôsobujúce tmavé škvrny sú:

  • hormóny
  • vek – po 40-tke sa výskyt tmavých škvŕn zvyšuje
  • poranenie alebo zápaly kože
  • niektoré choroby a užívanie liekov
  • nedostatok niektorých vitamínov.

Prevencia, prevencia, prevencia

To je najjednoduchšia cesta a teda aj najlepšia ako hyperpigmentácií zabrániť. TianDe má samozrejme prípravok presne na to určený. Dajú sa použiť aj obyčajné ochranné krémy, ale my určite odporúčame použiť prípravok: Krém na tvár so sklonom k hyperpigmentácii, SPF 50+ od tianDe.

Ultrafialovému žiareniu je jedno, kde sa práve nachádzate – či ste pri mori, alebo pobehujete po meste. A tiež je mu jedno, aké je ročné obdobie. Ultrafialové lúče dostihnú všetkých a všade.

Ako si vybrať spoľahlivú ochranu? S akým ošetrujúcim krémom ju kombinovať? A čo make-up?

Krém na tvár so sklonom k hyperpigmentáciu, SPF 50+ uľahčí život všetkým. Ide o multifunkčný prípravok pre každodennú starostlivosť, ktorý kombinuje kvality zosvetľujúceho, hydratačného a ochranného krému.

Krém na tvár so sklonom k hyperpigmentácii tianDe, to je:

  • ochrana – s modernými ochrannými filtrami proti žiareniu typu A (UVA) a typu B (UVB) a proti ďalším
  • agresívnym faktorom vonkajšieho prostvyrovnanie – alfa arbutín a výťažok z berhavie obsiahnutý v prípravku reguluje syntézu melanínu a znižuje prejavy pigmentových škvŕn
  • starostlivosť a hydratácia – komplex Aquasil, vitamín E a ďalšie účinné hydratačné zložky
  • základ pod make-up: vďaka hydratačným a vyrovnávacím účinkom ideálne pripraví pleť pre nanášanie mejkapu

Krém pleť dostatočne hydratuje, pritom ale nezanecháva mastnú alebo bielu vrstvu, ktoré sú typické pre opaľovacie pleťové krémy. Chráňte svoju pleť pred UV žiarením celoročne, vaša pleť sa vám za to určite odvďačí.