Zvlhčujte, zjemňujte a premasťujte celé telo
Po sprchovaní čo najskôr naneste pleťové mlieko alebo telové maslo, pretože očistená pokožka je najviac náchylná na vysušenie (aj tá najjemnejšia kozmetika odstráni časť ochranného plášťa pokožky). Odporúčame: telový krém s hnedými riasami (32620), olivovým krémom (32604) a konopným olejom (36602) alebo olejom zo semien granátového jablka (36601).
Starostlivosť o telo
Dôležitý je pravidelný telový píling s abrazívnym prvkom vo forme kryštálov morskej soli. Pomáha nielen eliminovať drsnosť, ale vďaka éterickým olejom, yo-jobu a betaínu obsiahnutému v peelingu chráni pred vysušením, zjemňuje a tonizuje. (30215, 30222, 30223).
Ak máte problematickú pokožku, napr. atopickú dermatitídu, psoriázu alebo alergie, použite bezpečný enzýmový peeling s hadím tukom (31104). Má až štyri rastlinné bioenzýmy, ktoré nielenže odlupujú, ale aj upokojujú a urýchľujú hojenie mikrorán a odrenín vďaka obsiahnutým salicylátom.
Starostlivosť o ruky a nohy
V zime nezabúdajte aj na svoje ruky a nohy. Ruky si natierajte krémom po každom umytí a tiež pred odchodom z domu. Na noc naneste krém s bambuckým maslom (krém na báze sezamu) s hadím tukom a yo-job (41101), krém na popraskané päty (40120) alebo dezodoračný krém na nohy – Dr. Tajga s komplexom altajských rastlín a zinku (45907), ktorý reguluje prácu potných žliaz.
Nasiaknutie soľou zjemní a zabráni keratóze a tvorbe kukurice. Naše ruky si vyžadujú v zime lipidy, ktoré nájdeme v tuku mamuschi (41102), amarantovom oleji v kréme Dr. Tajga a v sche masle – krém na ruky s mucínom (44605). Allantoín navyše chráni a upokojuje a nájdete ho v každom kréme na ruky Tiande.
Krásne vlasy aj počas zimy
Vlasy si v zime tiež vyžadujú osobitnú starostlivosť. Aby sa nelámali, musia byť doplnené chýbajúcimi lipidmi. Na tento účel navrhujeme masku s hadím olejom (20127) alebo ako alternatívu masku s kaméliou (20145). Na suché vlasy, po každom umytí. Každé 2-3 krát, keď sú vlasy skôr mastné. Obe masky sú vhodné na jednorazové ošetrenie, ako aj na intenzívne ošetrenie alebo pravidelné používanie.
Na kozmetické ošetrenie pleti je ideálna práve zima
Zima je vhodný čas na peelingové kúry, ktoré sa v lete nedajú vykonávať kvôli slnku. Dobré výsledky prináša píling pomocou enzýmov alebo mechanický píling (ktorý sa týka iba tela). Ak bojujete s vráskami, sfarbením pokožky alebo rozšírenými pórmi, naplánujte si sériu ošetrení, vďaka ktorým si na jar doprajete hladkú a jednotnú pokožku. Je dôležité používať jemné peelingové prostriedky a pokožku absolútne chrániť pred UV žiarením. Krémy s Cordycepsom (15203) majú filter – 9 – 9,5 a úplne chránia pred fotostarnutím. Sú podobne vybavené a sú určené pre citlivú pokožku. Každý s citlivou pokožkou si tu nájde vhodnú kozmetiku z rady Vita Derm. Avšak počas silnej zimy a silných mrazov sa neodporúča vykonávať peelingové ošetrenie. V tomto ročnom období môžete vykonať aj pílingovú kúru s AHA alebo BHA kyslým krémom, alebo s retinolom. Toto ošetrenie je skôr určené pre kozmetické salóny. Dajte však pozor, aby ste pokožku nevysušili. Keď sa stane červenou a šupinatou, znížte frekvenciu používania peelingov, pretože pokožka namáhaná pílingovými zložkami bude zbavená ochrany pred mrazom a vetrom.
MEZOTERAPIA
Mezoterapia pomocou mezoroleru (90141) s bezpečnou dĺžkou ihly – v zime je možné použiť až 0,5 mm. Týmto prístrojom vykonávame masáž a po nej nanesieme napríklad sérum (10101), elixír, tekutinu s kyselinou hyalurónovou (16001) alebo krém proti vráskam vhodný na pokožku, hlboko zvlhčujúci alebo regenerujúci.
Ľahké ošetrania alebo ultrazvuková terapia
Tento typ ošetrenia je možné vykonať doma pomocou fotonátora. Terapia pomôže v boji proti akné, zmierni jazvy po akné, plytké vrásky atď. Pri tomto ošetrení je nevyhnutné použiť kontaktný produkt, napríklad Elixir (14802), produkty s kyselinou hyalurónovou – všetky v gélovej forme, tj. Botolux (14801), sérum s morským ježkom a kyselinou hyalurónovou (10101, 10102).
Aplikujte kozmetiku na suchú pleť
Ak je pokožka celého tela veľmi suchá, svrbí a štípe, v noci ju potierajte olivami, konope, semiačkami granátového jablka alebo balzamom na riasy. Ak je pokožka tváre napnutá, šupinatá, podráždená a viditeľne suchá, naneste na tvár vhodný krém a potom vmasírujte niekoľko kvapiek amarantu alebo arganového oleja do obzvlášť suchých oblastí. Takto zabránite úniku vody. Je tiež dobré nanášať kozmetiku po vrstvách – pod krém nanášajte sérum, potom elixír na tvár, krk a oči. Pred odchodom von použijeme ochranný krém a kvalitný púder.
Horúci kúpeľ je lákavý, ale v zime na to pozor!
Kúpanie v horúcom kúpeli, sprche alebo vírivke je v mrazivom dni lákavé, ale nie je to najlepší nápad. Ak je pokožka príliš dlho v kontakte s vodou, jej ochranný plášť sa zničí, najmä keď je voda príliš teplá. Preto by sprchy a kúpele v zime mali byť krátke a voda by nikdy nemala byť príliš horúca.
Na chlad sa odporúča more. Otepľovacie kúpele na nohy v soliach Tallasso (42301, 42302, 42303) sú bezpečné a vhodné a predovšetkým pomáhajú predchádzať infekciám a prechladnutiu. Posilnenie imunity tela je ďalším krokom v starostlivosti o telo. Altajské bylinkové čaje (123922), zázvorový čaj (120105) a doplnky stimulujúce imunitný systém – Fusin, Shousin sa môžu používať počas celej zimy.