Prispôsobte kozmetiku sezóne s tianDe

Väčšina z nás neprispôsobuje kozmetiku zmene ročného obdobia a používa osvedčené prípravky počas celého roka. Nie vždy je to však správna cesta. Treba si uvedomiť, že v zimných mesiacoch je pleť náchylnejšia na vysychanie ako v iných ročných obdobiach. Sledujte svoju pokožku, a ak nezaznamenáte žiadne rušivé príznaky, držte sa osvedčených prípravkov, ktoré vám slúžia. Venujte väčšiu pozornosť hĺbkovému zvlhčovaniu a obohaťte svoju každodennú starostlivosť o výrobky, ktoré chránia pleť.

Niekedy si však suchý vzduch, mráz a vietor vyberú svoju daň a pokožka zvykne byť suchá a drsná. Platí to najmä vtedy, ak je pleť poškodená slnkom, ovplyvnená chorobami (napr. AD), keď ste prekonali menopauzu alebo keď používate kozmetiku, ktorá vysušuje alebo dráždi. V takom prípade pokožka nedokáže udržiavať správnu hladinu vody, preto sa nedokáže brániť nepriaznivým vonkajším podmienkam. Našťastie existujú spôsoby, ako jej to efektívne pomôcť.

zima v tiande

Zimné krémy

Krém na zimu by mal byť mastný alebo polomastný. Nie vždy to tak je, pretože nie každá pokožka má rada ťažké krémy, ktoré na pokožke zanechávajú mastný film. Zatiaľ čo suchá, šupinatá pokožka môže byť vďačná za mastnú bombu, mastná a zmiešaná pleť a pokožka náchylná na akné nie. Pri výbere krému na zimu sa najskôr pozrieme na zloženie, nie na to, či má na obale symbol snehovej vločky. Mnoho ľudí sa v zime bráni hydratačným krémom. To však neplatí pre krémy Tiande, ktoré vďaka vynikajúcim emulgátorom nezanechávajú na pokožke neviazanú vodu. Aj tie, ktoré majú gélovú konzistenciu alebo sú na báze ľadovej vody, sa rýchlo vstrebávajú a zabezpečujú správnu úroveň hydratácie.

Zimné masky

V zime odporúčame používať aj pleťové masky ako doplnok ku krémom. Veľmi dôležité je zvoliť vhodnú masku, ktorá pomôže pokožke regenerovať, mineralizovať, zvlhčiť a oživiť ju. V zime sú tiež dôležité masky, ktoré minimalizujú zafarbenie, ako naša Zlatá maska (50116), Platinová maska (56505) a  maska Perlový púder (50224). Na zamedzenie vysychania tiež odporúčame použiť vysoko zvlhčovacie masky, a to masku s mucinom – Maska na tvár s mucinom slimáka (14603), masku s hubou tremella – Pleťová maska Rande po francúzsky IN TOP (55501), masky s kyselinou hyalurónovou, koenzým Q-10 a so všetkými formami morských rias

Výživové doplnky

V zime je strava chudobná na vitamíny, takže aby sa zachovala krásna farba a stav pokožky, mala by byť pokožka podporovaná domácimi SPA a prírodnými doplnkami. Pjaoljan (113007) vďaka obsahu selénu a zinku, vitamínov A, C, E a skupiny B vrátane biotinu a výživných aminokyselín dokonale zlepšuje stav pokožky, vlasov a nechtov. Doplnok výživy Shousin (113009) pomôže udržať energiu a spomaliť procesy starnutia.

Ochraňujte a hydratujte

Najdôležitejšou zimnou kozmetikou by mal byť dobrý krém. Mal by obsahovať látky, ktoré pomáhajú udržiavať vodu v pokožke (ceramidy, mastné kyseliny, glycerín, kyselina hyalurónová), upokojovať podráždenia (výťažky z alantoínu, aloe, harmančeka a ovsa), antioxidanty (vitamín E, arganový olej, koenzým Q10, extrakt zo zeleného čaju, noni, ganoderma). Zvlhčovanie pokožky počas zimných mesiacov je rovnako dôležité ako v lete, možno ešte viac pri rozdieloch v kúrení a teplotách. Konzistenciu kozmetiky zvoľte podľa typu pleti: pre suchú pokožku je najlepší hustý krém, napríklad s hadím olejom (15103), arganovým olejom (15202), kolagénom (12703) a s esenciálnymi mastnými kyselinami.

Čistite, ale nevysušujte pleť

Ak máte kuperóznu, zrelú alebo suchú pokožku, zmeňte čistiaci gél na čistiaci prípravok s konzistenciou mlieka alebo krému. To platí pre kozmetiku na umývanie tváre aj tela. Barového mydla sa vzdajte (najlepšie navždy), pretože väčšinou vysušuje pokožku.

Tvár si môžete vyčistiť aj bez vody – pomocou micelárnej tekutiny (10206), ktorá má konzistenciu vody a odstraňuje make-up a nečistoty. Siahnite aj po gélovom kréme na umývanie tváre, napríklad zo série Collagen Activ (12701).

Naspäť na zoznam