Kolobeh škôlka – choroba – škôlka – choroba – choroba – škôlka…Kto to dôverne pozná, ruka hore. Ja sa prvá hlásim. K tomuto blogu ma inšpirovala pani doktorka mojich detí. Prišla som k nej len do poradne so zdravým dieťaťom číslo 3. Pozrie na mňa a vraví, že ako je možné, že sme u nej celú jeseň a zimu neboli? Tento rok boli čakárne extrémne plné a chrípky riadne silné. Tak jej vravím, že nejako nebol dôvod, že také mini choroby sme zvládli doma a nejaké chrípky sme veruže nemali. Ale na druhej strane, kamošky mali deti veľmi choré, idúce z antibiotík do antibiotík. Napríklad moja najstaršia dcéra, ktorá má cez 6 rokov antibiotika ešte nikdy nebrala. Fakt! Na čo naša doktorka reagovala…Tak odkážte kamarátkam ako sa to robí. Deti sa musia premoriť vírusmi bez antibiotík, tak si vybudujú imunitu. A dodala, že treba byť čo najviac von na čerstvom vzduchu. U nás táto rovnica funguje! A mám ešte malý trik resp. tip – Sirupy pre deti s ovocnými šťavami a vitamínmi od tianDe.

Čo ešte pomáha pri podpore imunity u detí:

  • pobyt na čerstvom vzduchu
  • bohatá strava plná vitamínov a minerálov
  • otužovanie – neprekurujte byt a zabezpečte dostatočnú vlhkosť vzduchu
  • nedávať antibiotiká, keď nie sú ozaj potrebné – častokrát sa aplikujú na vírusy a pritom sú určené len na baktérie
  • prehnaná dezinfekcia a sterilné prostredie tiež škodí

Sirupy pre deti s ovocnými šťavami a vitamínmi 21 x 10 g | tianDe

Verte, ja prvá som proti umelým vitamínom a chémie. Ale sirupy tianDe sú 100%  prírodné. Prírodné vitamíny a minerály pre detský organizmus, ktoré napomáhajú zvyšovať zdravie a energiu dieťaťa. Sirupy s ovocnými šťavami a vitamíny sú skvelým doplnkom zdravé, správne a kvalitné výživy detí. Sú 100% prírodné: bez konzervantov, zvýrazňovačov chuti, aromatizačných látok, pridaného škrobu a farbív. Nielenže sú zdravé, ale aj veľmi chutné a jemne kyslasté, čo deti milujú.

Sirupy s ovocnými šťavami a vitamínmi:

  • pomáhajú detskému organizmu zabezpečiť prírodné vitamíny a minerály
  • napomáhajú zvyšovať energiu dieťaťa

Sirupy s ovocnými šťavami a vitamíny budú pre deti každodennou novou hrou: každé balenie obsahuje 21 sáčkov troch rôznych príchutí – nechajte výber chuti na vašom dieťati.

Ešte vám tu spomeniem zubnú pastu od tianDe, ktorú nie je problém ani prehltnúť, keďže je bez fluóru a parabénov. A zdravá ústna dutina tiež súvisí s celkovým zdravím vašich detí.

Detská zubná pasta - ProDental Junior | tianDe

Detská zubná pasta „ProDental“ Junior bola vyvinutá špeciálne pre deti. Obsahuje aktívne zložky, ktoré rešpektujú detskú ústnu dutinu. Účinne bojuje proti zubnému kazu, starostlivo čistí sklovinu zubov. Má 100% – bezpečnosť pri náhodnom prehltnutí. Neobsahuje fluór a parabény! Navyše, táto detská zubná pasta má jablkovú chuť, ktorá poskytne príjemnú sviežosť v ústach.

Detská zubná pasta je vhodná pre deti od 3 rokov na mliečne, ale aj stále zúbky.

Obsahuje: Mentol, Kyselinu kremičitú

Mentol má rozptyľujúci účinok, ktorý je doprevádzaný pocitom chladu. Zmierňuje podráždenie a tonizuje pokožku. Odstraňuje nepríjemný zápach.

Hydratovaný oxid kremičitý je jemný abrazit, ktorý sa získava z kremíka. Jeho sférické palety efektívne čistia zubnú sklovinu, bez toho, aby ju poškodili.