Keratín je základným kameňom stavby vlasov – približne až 90 % každého vlasu je tvorené keratínom. Zvyšných 5 – 10 % vlasu je tvorené vodou (záleží na vlhkosti prostredia). Samozrejme, vlas je tvorený aj ďalšími zložkami ako minerály, lipidy, alebo pigmenty. Z chemického pohľadu je keratín vláknitý proteín zložený z aminokyselín, ktoré sú dokonale spojené ako články reťaze. Vďaka tejto štruktúre sa môžu vlasy ľubovoľne točiť, ohýbať, alebo dokonca aj skladať bez porušenia štruktúry vlasu. Keratín vo vlasoch teda značne ovplyvňuje vlastnosť každého vlasu, jeho kvalitu, rast a v neposlednej miere aj vzhľad. Aj to, či vaše vlasy sú rovné alebo kučeravé má na svedomí keratín.

Ale, keratín sa stráca…

Pokiaľ je keratín vo vlasoch neporušený, je vysoko elastický a nerozpustný vo vode, a tak dokáže vlasy do istej miery ochrániť pred extrémnymi teplotami (vysokými i veľmi nízkymi). Toleruje aj určitú mieru tepla zo stylingových nástrojov ako sú fény, žehličky, kulmy, natáčky a vlasy dokážu lepšie odolávať vonkajším vplyvom ako je vietor, UV žiarenie či voľné radikály. Bohužiaľ o keratín vo vlasoch môžeme ľahko prísť.

K narušeniu keratínu môže dôjsť vplyvom starnutia, choroby, hormónov, externých vplyvov, ale aj ako dôsledok vysoké mechanické a chemické záťaže. To znamená, že ak si budete často vlasy žehliť, fénovať, farbiť či vystavovať UV žiareniu, bez toho aby ste vlasy pravidelne chránili alebo im doplňovali keratín, môžu sa dlhé keratínové reťazca postupne rozpadnúť na menšie časti. Akonáhle k tomu raz dôjde, stane sa vlasový keratín vo vode rozpustný a začne sa postupne vymývať preč. A vlasy, ktoré boli kedysi pevné, pružné, lesklé a zdravé budú suché, krehké, lámavé, krepaté a s rozštiepenými končekmi.

My máme riešenie...

Šampón a maska s keratínom pre farbené vlasy TESTER 8 g | tianDe

0,30 
SKU: 20142
Pri pravidelnom používaní šampónu-masky si farbené vlasy uchovajú svoj odtieň po dobu 7-8 týždňov. Prípravok napomáha k zachovaniu žiarivosti farbených

Šampón s keratínom pre farbené vlasy

Šampón/maska s keratínom pre farbené vlasy 2 v 1 = očista + starostlivosť. Šampón je bez parabénov a sulfátov. Stačí jediný produkt, ktorý slúži ako šampón a kondicionér alebo maska. Rieši problém poškodených a jemných vlasov, nadmerne zaťažované farbením, kulmovaním, žehlením a pod. Na dlhú dobu zachováva vlasom farbu, dodáva im lesk a hebkosť, vytvára bohatý objem.

Obsahuje aminokyseliny keratínu, ktoré:

  • prenikajú hlboko do vlasov a vyživujú vlasovú kutikulu
  • vypĺňajú poškodené miesta, obnovujú prirodzenú keratínovú vrstvu vlasov
  • zosilňujú vlasy, dodávajú im objem

Obsahuje aj komplex Silsoft Q, vďaka ktorému si farbené vlasy uchovávajú farbu po dobu 7 – 8 týždňov! Taktiež vitamín E, ktorý zabezpečuje lesk a vitamín B5, ktorý zabraňuje vysušovaniu vlasov.

Keratínový šampón pôsobí v dvoch smeroch:

  • obnovuje štruktúru vlasu, čo zaisťujú prírodné keratínové proteíny
  • zachováva jas farby, ktorú zafixuje, čo zaisťuje inovatívny komplex silsoftq

Odporúča sa na vlasy po keratínovom narovnaní a laminovaní.

Použitie: Vlasy rozčešte hrebeňom, namočte teplou vodou a naneste väčšie množstvo prípravku. Premasírujte (šampón menej pení, lebo neobsahuje sulfáty) a nechajte pôsobiť na vlasoch 5 -7 minút. Opláchnite dôkladne vodou. Po aplikácií šampónu už nemusíte dodatočne používať balzam.

Termoochranný sprej s keratínom pre farbené vlasy

Oživenie a spoľahlivá ochrana pre vaše vlasy!

Vlasy sú denne vystavované negatívnym vplyvom životného prostredia. A aby toho nebolo málo, určite ich sušíte fénom, narovnávate žehličkou alebo pravidelne namotávate na horúcu kulmu. Týchto rýchlych a pohodlných spôsobov úpravy vlasov sa človek tak ľahko nevzdá a ani nemusí. S tým vám pomôže termoochranný sprej s keratínom pre farbené vlasy od TianDe.

Termoochranný sprej s keratínom pre farbené vlasy:

  • účinne chráni pred teplom
  • znižuje škodlivé účinky pri úprave vlasov elektrickými prístrojmi
  • dodáva objem
  • chráni žiarivé farby farebných vlasov
  • má antistatické účinky

Sprej vďaka svojmu bohatému zloženiu vlasy hĺbkovo hydratuje, dodáva im jemnosť a hodvábnosť. Neutralizuje statickú elektrinu a udrží vaše kučery pod kontrolou. Aktívne zložky sa starajú o vaše vlasy a predchádzajú vymývaniu farby. Odteraz budú vaše vlasy vždy jasné a žiarivé.

Nový termoochranný sprej s keratínom obsahuje: keratín, ktorý spoľahlivo chráni a obnovuje vlasovú štruktúru tým, že vyplňuje poškodené miesta. Ďalej vitamíny A, E, D -panthenol, tzv. „zlaté trio“ na vlasy, ktoré posilňuje vlasové cibuľky a vlasy sú tak hladké od korienkov až ku končekom. Mandľové proteíny, ktoré majú za cieľ chrániť vlasy pred tepelnými účinkami, aminokyseliny zase dodávajú hodvábnu jemnosť a lesk.

Použitie: Prípravok nastriekajte na vlhké alebo suché vlasy po celej dĺžke, pre získanie väčšieho objemu naneste ku korienkom vlasov. Neoplachujte.