Kto zažil bolesť ramena, určite mi dá za pravdu, že to vie poriadne znepríjemniť každodenné fungovanie. Opäť budem čerpať z vlastnej skúsenosti, veď u troj-mamy sa tém na diskusiu nájde až až. Bolesť ramena nie je výnimkou. Ak by sme odhliadli od faktu, že som si rameno nie až tak šetrila 20 rokov na palubovkách pri hraní volejbalu, tri deti po sebe sa už skryť nedajú :).

A rameno je u mňa jedným s najviac namáhaným miesto vôbec. Deti som samozrejme poctivo uspávala na rukách. Veď ako inak?  Dnes viem, že ich väčšinou stačí položiť do postieľky :). Ale však po vojne je každý generál. Roky namáhania celého tela si u mňa odnieslo rameno. Najprv začalo trošku pobolievať, neskôr ma začali páliť všetky svaly okolo, pichať, škubať. No všetky možné negatívne veci sa mi tam diali. Až nakoniec to skončilo tým, že som ruku takmer nemohla zdvihnúť. Našťastie som objavila tianDe a to mi pomohlo prekvapivo aj pri bolesti ramena. Preto tu o tom aj píšem, lebo nie všetci vedia o tom, s čim všetkým vám tianDe vie naozaj pomôcť.

Čo sa ramena, rúk a krku týka, vie pomôcť pri:

  • bolesti ramena
  • tenisovom lakti
  • zamrznutom ramene
  • bolesť krčnej chrbtice

A ktoré produkty mi pomohli? Tieto tianDe produkty, ktoré sú multifunkčné.

Orthophyt | tianDe

Má protizápalové účinky, zlepšuje krvný obeh.

Masážny gél Orthophyt sa používa ako povrchové analgetikum a anestetikum. Znižuje zápal v kĺboch rúk, nôh a chrbtice, zlepšuje krvný obeh, podporuje obnovu spojivových tkanív a chrupaviek. Gél Orthophyt sa odporúča na masáž tela v oblasti rúk, nôh a chrbtice. Prispieva k zlepšeniu mikrocirkulácie krvi v povrchovej vrstve pokožky. Orhophyt sa používa ako povrchové analgetikum a anestetikum pri akútnej a chronickej artróze (ochorenie kĺbov), artritíde (zápal kĺbov), burzitíde (zápal mazového vačku v okolí kĺbu alebo šľachy), tendovaginitíde (zápal šľachy a jej puzdra), spondylartróze (ochorenie chrbtice – degenerácia stavcových kĺbov), sekundárnej radikulitíde (zápal miechového koreňa), reumatizme. Pomáha športovcom zahrievať svaly.

Telový krém Tekutá náplasť | tianDe

Telový krém „Tekutá náplasť“ z rady Altai Sacral poskytuje rýchlu pomoc pri vysokej námahe pre svaly a kĺby. Pri poraneniach, prispieva k rýchlemu odstráneniu pocitu diskomfortu pri pohybe. Obsahuje zložky, ktoré uvoľňujú svaly a kĺby, má cielený bodový účinok, ktorý nastupuje okamžite.

Telový krém sa ideálne hodí nielen pre milovníkov aktívnych tréningov – pripravuje svaly na záťaž, ale aj pre tých, ktorí uprednostňujú sedavý spôsob života. Ak máme nedostatok pohybu, je pre nás potrebné v prvom rade „rozprúdiť krv“ v organizme. To v plnej miere umožní silný zahrievací účinok tohto krému, ktorý zlepšuje prísun krvi ku kĺbom.

Obsahuje byliny z Horného Altaja, má viac ako 92 % prírodných zložiek.

Jian Kang, náplasť proti bolesti kĺbov | tianDe

V preklade z čínštiny “Jian Kang” znamená “zdravé kĺby“. Táto náplasť stimuluje výmenné procesy v kĺbovej dutine, zväčšuje možnosť pohybu v kĺboch a zmenšuje syndróm bolesti. Pôsobí ako prevencia a zlepšuje stav pri zápaloch a zasiahnutiach pohybového aparátu. Náplasť by sa mala lepiť priamo na boľavý kĺb.

Fytonáplasť Jian Kang má výrazný protizápalový účinok. Prispieva k prevencii a uľavuje pri zápalových stavoch a pri poruchách látkovej výmeny oporného a pohybového ústrojenstva. Pôsobí protizápalovo, stimuluje látkové výmeny v dutine kĺbu, zväčšuje rozsah pohyblivosti kĺbu, zmierňuje syndróm bolestivosti. Avšak poslúži aj pri bolestiach uší, zubov, zápaloch dutín, pri upchatom nose (dať nad koreň nosa).

Wutong, náplasť proti bolesti | tianDe

V preklade z čínštiny “Wutong” znamená “bolesť neexistuje, bez bolesti“. Ide o unikátnu fytonáplasť proti bolestiam a opuchom. Náplasť zlepšuje lokálny krvný obeh, pôsobí protizápalovo. Lepí sa na to miesto, kde to bolí. Účinne odstraňuje bolesť v kĺboch a svaloch. Taktiež je účinná pri reumatických bolestiach a osteochondróze, pri rôznych poraneniach – natiahnutiach, výronoch, vyvrtnutiach a zlomeninách.

Fytonáplasť Wutong je efektívnym prostriedkom pre potlačenie bolestí kĺbov a svalov. Prináša úľavu pri reumatických bolestiach, poruchách látkovej výmeny v kĺboch (osteochondróza), požíva sa pri bolestiach svalov, natiahnutých väzoch, vyvrtnutiach a zlomeninách. Avšak poslúži aj pri bolestiach uší, zubov, zápaloch dutín, pri upchatom nose (dať nad koreň nosa). Pri bolesti hlavy nalepiť za uši.

Obnovujúci balzam s výťažkami ženšenu | tianDe

Ženšeňová maska na vlasy – nie je to “LEN” maska, obsahuje 6-ročný koreň ženšenu, ktorý je najsilnejší.

Extrakt z koreňa ženšenu – stimuluje výmenné procesy, nasycuje pokožku komplexom vitamínov a mikroprvkov, má posilňujúce, imunostimulačné a antioxidačné vlastnosti.