Každý človek je originál. Bohužiaľ sa mi zdá, že sa na to už v dnešnej dobe sociálnych sietí zabúda a akosi sa tam ľudia začínajú na seba záhadne podobať :). Ale vráťme sa k tomu, že každý z nás je originál. To isté platí aj pre naše vlasy. Jedna ich máme dlhé, iná krátke, jedna kučeravé, druhá rovné… Riedke, husté, ryšavé, hnedé, blond. Proste hocaké. Každá máme iný štýl, každej svedči niečo iné. Niekto rád experimentuje, iný má vlasy rovnaké aj 20 rokov (do tejto skupinky sa hlásim ja). Niekto si dáva vlasy upravovať podľa najnovších trendov alebo len tak pri zmene napr. muža :), iný takmer kaderníctvo nenavštevuje.

Nech je ako je, jedno je isté – o vlasy sa treba starať. Pretože nie nadarmo sa vraví, že vlasy sú korunou krásy. Ale ako na to? Ideálne je poznať svoj typ vlasov a prispôsobiť tomu aj vlasovú kozmetiku aj starostlivosť.

Aký typ vlasov ste? Poďme sa na to spolu pozrieť bližšie.

1. Normálne vlasy

Tento typ vlasov je ideálny. Vyznačujú sa tým, že sú lesklé a zdravé. Nemajú sklony k štiepeniu a ľahko sa s nimi manipuluje – čo sa účesov týka. Taktiež sa príliš nemastia a netrápia ich často lupiny. Ak ich nebudete veľmi zaťažovať, odmenia sa vám krásnym a zdravým vzhľadom.

tianDe tip pre normálne vlasy: Vlasová rada s koreňom ženšenu.

Extra obnova a výživa pre vaše vlasy!

Navracia vlasom prirodzenú krásu, silu a lesk. Vyživuje a hydratuje vlasy po celej ich dĺžke, obnovuje prirodzenú vlasovú štruktúru, chráni pred negatívnymi vplyvmi prostredia.

Aktívne zložky:

 • výťažok ženšenu: stimuluje výmenné procesy, nasycuje vlasovú pokožku komplexom vitamínov a mikroprvkov, má antioxidačné a posilujúce účinky
 • výťažok z aloe vera: vyživuje a hydratuje vlasy, normalizuje produkciu mazových žliaz a dlho udržiava vlasy čisté

2. Mastné vlasy

Mastné a rýchlo sa mastiace vlasy nie sú veľmi žiadané. Ale ak už ich máte, nič nenarobíte, len sa o nich treba správne starať. Vlasy sa môžu mastiť okrem genetiky aj vplyvom stresu, zlej stravy, nosením čiapok alebo aj v určitom ročnom období. Mastné vlasy sa vyznačujú tým, že po umytí veľmi rýchlo spľasnú, sú bez objemu a veľmi náročne sa upravujú.

tianDe tip pre mastiace sa vlasy: Šampón na vlasy – Zlatý zázvor

Extrakt zo zlatého zázvoru v šampóne reguluje nadmernú aktivitu mazových žliaz, odstraňuje príčinu lupín.

Šampón Zlatý zázvor neobsahuje sulfáty – používajú sa tu jemné povrchovo aktívne látky na báze mastných kyselín kokosového oleja – Koka-mido-propyl betaín.

Aktívne zložky:

Extrakt zázvorového koreňa (slnečný koreň) – obsahuje viac ako 400 užitočných zložiek, vyživuje pokožku hlavy, aktivuje mikrocirkuláciu, zlepšuje výživu a urýchľuje rast vlasov, normalizuje funkciu mazových žliaz a zároveň odstraňuje mastnotu vlasov.

Panthenol (provitamín B5) – hydratuje vlasy – vlasy, tak ako aj koža, môžu byť suché. Vlasy prirodzene obsahujú 90% bielkovín a tukov, a iba 10% vody. Kvôli strate tekutín sa tento ukazovateľ znižuje, vlasy strácajú lesk, pevnosť a elasticitu, stávajú sa lámavými a rozštiepenými. Najrozšírenejšou príčinou vlasov bez lesku je akútny nedostatok hydratácie.

Zinok – “minerál krásy” – napomáha vstrebávaniu bielkovín – “stavebných materiálov” pre vlasy. Zrýchľuje rast vlasov a zabraňuje ich vypadávaniu. Bráni aj výskytu lupín.

3. Vlasy so sklonom k vypadávaniu

Nech už máme typ vlasov hocaký, najhoršie je keď vlasy začnú vypadávať. Deje sa to ako mužom, tak aj ženám. Je to Veľmi nepríjemné a vedie to až k psychickým problémom.

Prečo vlasy vypadávajú?

 • Dedičnosť
 • Hormonálne zmeny, popôrodný stav
 • Kožné problémy
 • Stres, trauma
 • Choroby štítnej žľazy a obličiek
 • Chemoterapia
 • Nedostatok vitamínov a minerálov
 • Vek a psychické vypätie

tianDe tip pre vlasy, ktoré vypadávajú: Sada Bio Rehab

Bio Rehab rada na rast vlasov:

 • zastavenie vypadávania vlasov
 • stimuluje rast nových vlasov
 • posilňuje vlasy po celej dĺžke

Set obsahuje:

 • Šampón – aktivátor rastu vlasov BioRehab | tianDe
 • Maska – aktivátor rastu vlasov BioRehab | tianDe
 • Tonikum – aktivátor rastu vlasov BioRehab | tianDe

4. Citlivá pokožka a lupiny vo vlasoch

Príčina tvorby lupín vo vlasoch je často suchá a precitlivená pokožka hlavy. Pokožka často svrbí a pri škrabaní vidíme prítomnosť lupín. Lupiny sa tvoria prevažne v zime, keď je vzduch mrazivý a suchý. Takže tento typ vlasov poznáme jednoducho už na pohľad – lupiny, ďalej suchou a precitlivenou pokožkou hlavy a častým svrbením.

tianDe tip pre vlasy so sklonom k tvorbe lupín: Vlasová rada na vlasy Zlatý zázvor.

Balzam na vlasy Zlatý zázvor

Zlepšuje výživu vlasovej pokožky, odstraňuje príčiny vzniku lupín. Podporuje posilnenie a rast vlasov a zlepšuje ich štruktúru.

Šampón na vlasy Zlatý zázvor

Účinný pri potlačení nadmernej aktivity mazových žliaz. Odstraňuje príčiny vzniku lupín. Extrakt zázvoru aktivuje mikrocirkuláciu vo vlasovej pokožke, urýchľuje rast vlasov.

5. Suché a lámavé vlasy

Suché vlasy tiež spoznáme veľmi jednoducho. Chýba im hebkosť a lesk, sú tiež na dotyk tvrdšie, ale zároveň sú veľmi krehké a štiepia sa. Suché vlasy sú tiež často spojené so suchou pokožkou hlavy, ktorá je nepríjemne napnutá a môže i svrbieť. Príčinou je nedostatok kožného mazu, ktorý sa podieľa na ochrane vlasov.

tianDe tip pre suché vlasy: Vlasová rada s výťažkom z Ling Zhi

Šampóny a balzamy pre obyvateľov veľkomiest

Aktívne zložky v šampóne:

 • výťažok z huby ling zhi (reishi)
 • vyživuje a spevňuje vlasové korienky
 • zabraňuje padaniu vlasov a stimuluje rast vlasov
 • aktivuje obranný systém vlasovej pokožky
 • antioxidanty ling zhi hrajú rolu “bodyguardov”: chránia štruktúru vlasov pred poškodením a pigment pred vyblednutím

Silikónový olej – vykonáva “kozmetickú opravu” vlasov, zlepšuje rozštiepené šupinky, pridáva vlasom lesk a hodvábnosť.

Lanolín – chráni vlasy a vlasovú pokožku pred vysušovaním pri častom umývaní, zachováva prirodzenú hydratáciu.

Klimbazol – najnovšia zložka proti lupinám – zabraňuje šíreniu plesne Malassezia, ktorá spôsobuje lupiny, pričom nepoškodzuje bakteriálnu flóru pokožky. Zmierňuje olupovanie a svrbenie pokožky hlavy.

6. Farbené vlasy

Veľmi veľa žien si farbí vlasy. Či už kvôli šedinám alebo let tak. Netreba zabúdať, že farbenie vlasy namáha a na farbené vlasy treba používať špeciálnu vlasovú kozmetiku na to určenú. Tá nie len, že vlasy chráni, ale farba zostane dlhšie krásna a žiarivá. Farbené vlasy sú farbením oslabené a tak majú sklon k lámaniu. Príliš časté fúkanie alebo žehlička im tiež nerobí dobre.

tianDe tip pre farbené vlasy: Vlasová rada s keratínom

Šampón/maska s keratínom pre farbené vlasy –2 v 1 = očista + starostlivosť.

Rieši problém poškodených a jemných vlasov, nadmerne zaťažované farbením, kulmovaním, žehlením a pod. Na dlhú dobu zachováva vlasom farbu, dodáva im lesk a hebkosť, vytvára bohatý objem. Obsahuje komplex Silsoft Q, vďaka ktorému si farbené vlasy uchovávajú farbu po dobu 7-8 týždňov!

Obsahuje aminokyseliny keratínu, ktoré:

 • prenikajú hlboko do vlasov a vyživujú vlasovú kutikulu
 • vypĺňajú poškodené miesta, obnovujú prirodzenú keratinovú vrstvu vlasov
 • zosilňujú vlasy, dodávajú im objem

7. Šedivejúce vlasy

S vekom vlasy strácajú farbu a pribúda sivých vlasov. Ide o prirodzený proces a nie je teda dôvod považovať šedivejúce vlasy za tragédiu. Musíte ich ale vedieť ošetrovať. Tieto vlasy sú však slabé a krehké. Vzhľadom na to, že sú tenšie, je náročnejšie do nich dostať objem. Náročné je aj ich formovanie do účesu a celkovo styling.

tianDe tip pre šedivejúce vlasy: Vlasová rada proti šedivejúcim vlasom – Master Herb

Podporuje tvorbu melanínu, predchádza strate pigmentácie vlasov, čím spomaľuje prejavy šedivenia.

Aktívne zložky:

Výťažok zo stavikrvu mnohokvetého (byliny shou wu) – spomaľuje zmeny vlasov spojené s vekom, aktívne bojuje so šedinami vďaka svojim antioxidačným vlastnostiam. Zachováva výraznú farbu vlasov a zlepšuje ich stav.

Výťažok z koreňa ligurčeka – spevňuje vlasové korienky, napomáha posilňovať výživu vlasových cibuliek.

Výťažok z koreňa rehmánie lepkavej – zlepšuje mikrocirkuláciu vo vlasovej pokožke.

Výťažok z koreňa angeliky – hydratuje vlasy, pridáva im pružnosť a lesk. Má antibakteriálne vlastnosti, predchádza vzniku lupín.

Výťažok z koreňa ženšenu – stimuluje výmenné procesy, nasycuje vlasovú pokožku komplexom vitamínov a mikroelementov. Má spevňujúce, imunostimulačné a antioxidačné vlastnosti.