Minimálne vďaka Instagramu sme už všetky videli modelky, herečky alebo influencerky v pyžame, ukazujúce svoje ranné a večerné beauty rituály. Niekedy je tých produktov ale akosi priveľa nie? Priznajte sa, ktorá z vás si vystačí s micelárnou vodou a krémom? 🙂 Ale nie nie, toto ozaj nestačí. Dnes vám vysvetlíme, prečo by ste mali do dennej rutiny pribaliť aj toner. Rovnako ako to robia všetky baby na Instagrame a ako to odporúčame aj my v tianDe.

Čo je to pleťové tonikum?

Pleťové tonikum je z veľkej časti voda, ktorá má v sebe rozpustené ďalšie účinné látky. Pleť osvieži a opticky zmenší viditeľné póry. Nie, nie je to ako micelárna voda. Tá je určená iba na čistenie pleti a na rozdiel od tonika sa oplachuje.

Čo robí tonikum s pleťou?

Pleťové tonikum sa používa na tonizáciu pleti po čistení. Jeho hlavnou úlohou je obnoviť pH rovnováhu pokožky a zároveň ju hydratovať. Tonikum tiež pripraví pleť na nasledujúce kroky v starostlivosti o pleť, ako je aplikácia séra alebo krému. Anti age prípravky budú mať po ňom viditeľnejšie výsledky.

Prečo používať pleťové tonikum?

  • hydratuje pokožku
  • pomáha obnoviť ph rovnováhu pokožky
  • pripravuje pleť na ďalšie kroky v starostlivosti
  • zvyšuje účinnosť ďalších prípravkov
  • zmierňuje zápal a podráždenie pokožky

Ako a kedy sa pleťové tonikum používa?

Pleťové tonikum môžete používať ráno aj večer pri vašej bežnej starostlivosti o pleť. Používa sa po čistení pleti. Najlepšie je naniesť tonikum na vatový tampón a jemne utrieť tvár a krk. Potom nasledujú ďalšie prípravky.

Pleťové toniká tianDe

Čistite a tonizujte pleť s tianDe. Čistiace a tonizujúci gély, mlieka, toniká a peelingy hydratujú vašej pleť a zlepšujú jej textúru. Účinne čistí do hĺbky a zmierňujú prejavy starnutia pokožky. Čistiace prípravky tianDe obsahujú vzácne látky v podobe enzýmov, látok z rastlín, mucínu z slimákov, hadieho tuku, bylín alebo zeleného čaju.

Hydratačné tonikum Collagen Active | tianDe

Obsahuje hydralizovaný kolagén, vitamín E, výťažok z vilínu virgínskeho. Vilín virgínsky kvitne na konci jesene, behom jednej noci stvrdne ako orech. Potom sa zasa rozpustí a zasa kvitne. Zaisťuje mikrocirkuláciu krvi, odplavuje tekutiny, obsahuje bioflavonoidy a má silné antioxidačné vlastnosti. Odstraňuje opuchy. Ďalej obsahuje tamín, ktorý zmenšuje póry.

Regeneračné pleťové tonikum Snake factor | tianDe

Regeneračné pleťové tonikum “Snake Factor” účinne čistí pleť od nadmerného mazu, zvyškov make-upu, odstraňuje šupinatosť. Pleť je po použití hydratovaná, zvyšuje sa jej tonus, pokožka vyzerá mlado a sviežo. Hlavná zložka olej z hada Mamushi – zdroj polynasýtených mastných kyselín Omega 3.

Hyaluronové sérum na pleť Ocean Riches | tianDe

Silná hydratácia a zásah proti vráskam! Pokiaľ máte pocit nepríjemného pnutia v pokožke, je to znamenie, že pleti treba dodať vodu. Čím je pleť suchšia, tým je náchylnejšia ku vzniku vrások. Hyalurónové sérum na pleť Ocean Riches má silný hydratačný účinok, jeho intenzívne zloženie s vysokou koncentráciou aktívnych zložiek pôsobí komplexne na pleť.

Pleťové tonikum – Sheep placenta | tianDe

Pleťové tonikum šetrne a účinne odstraňuje z pleti zbytky čistiacich prípravkov, make-upu a prebytočný maz. Pritom nezanecháva lepkavú fóliu a pocit pnutia.

Vďaka aktívnemu zloženiu tonikum dodáva pleti potrebnú hydratáciu, udržuje optimálnu úroveň pH, urýchľuje proces bunečnej obnovy, zosilňuje a predlžuje pôsobenie pleťových krémov.

Regeneračné tonikum Slimačí mucín | tianDe

Regeneračné tonikum kombinuje výhody tonizujúceho a ošetrujúceho prípravku. Aktívne zložky: Mucín slimáka, Fyziologický zvlhčovač /NMF/, Allantoin, Vitamín E. Pokožka je dokonale čistá, hydrolipidový plášť pleti zregenerovaný, pleť je hydratovaná, hladká, pružná.

Pleťové tonikum Fuciodan | tianDe

Regeneračné tonikum kombinuje výhody tonizujúceho a ošetrujúceho prípravku. Aktívne zložky: Mucín slimáka, Fyziologický zvlhčovač /NMF/, Allantoin, Vitamín E. Pokožka je dokonale čistá, hydrolipidový plášť pleti zregenerovaný, pleť je hydratovaná, hladká, pružná.

Pleťový toner VitaDerm | tianDe

Fytoštít udrží vlhkosť v pleti. Rada Vita Derm slúži ako skutočný štít pre pokožku, ktorá je od prírody citlivá alebo sa stala precitlivelou v súčasných podmienkach.

Toner Vita Derm – to je nenahraditeľný prostriedok v starostlivosti nasledujúci po čistení. Nepleťte si ho s tonikom! Toner je kvalitný hydratačný prostriedok, ktorý „razí cestu“ pre hustejšiu štruktúru krému a posilňuje jeho pôsobenie.