Treba si uvedomiť, že v zimných mesiacoch je pleť náchylnejšia na vysychanie ako v iných ročných obdobiach. Niekedy si suchý vzduch, mráz a vietor vyberú svoju daň a pokožka zvykne byť suchá a drsná. Platí to najmä vtedy, ak je pleť poškodená slnkom, ovplyvnená chorobami, keď ste prekonali menopauzu alebo keď používate kozmetiku, ktorá vysušuje alebo dráždi. V takom prípade pokožka nedokáže udržiavať správnu hladinu vody, preto sa nedokáže brániť nepriaznivým vonkajším podmienkam. Našťastie existujú spôsoby, ako jej to efektívne pomôcť. TianDe vám prezradí pár pravidiel ako udržať pleť krásnu aj v zimných mesiacoch.

1. Používajte jemnú prírodnú kozmetiku

Nepoužívajte kozmetiku, ktorá obsahujú konzervanty alebo agresívne zložky, lebo poškodzujú prirodzenú ochrannú bariéru kože. Dávajte prednosť prírodnej kozmetike, ktorá obsahuje jemné, prírodné čistiace zložky s jemným alebo žiadnym parfémom. Ako je dobre známe naša kozmetika tianDe je prírodná kozmetika, ktorá pleť nezaťažuje a je vhodná pre každého. V zimných mesiacoch treba viac ako kedykoľvek predtým dbať na výživu a hydratáciu pleti.

Zimné krémy tianDe

Krém na zimu by mal byť mastný alebo polomastný. Nie vždy to tak je, pretože nie každá pokožka má rada ťažké krémy, ktoré na pokožke zanechávajú mastný film. Zatiaľ čo suchá, šupinatá pokožka môže byť vďačná za mastnú bombu, mastná a zmiešaná pleť a pokožka náchylná na akné nie. Pri výbere krému na zimu sa najskôr pozrieme na zloženie, nie na to, či má na obale symbol snehovej vločky. Mnoho ľudí sa v zime bráni hydratačným krémom. To však neplatí pre krémy tianDe, ktoré vďaka vynikajúcim emulgátorom nezanechávajú na pokožke neviazanú vodu. Aj tie, ktoré majú gélovú konzistenciu alebo sú na báze ľadovej vody, sa rýchlo vstrebávajú a zabezpečujú správnu úroveň hydratácie.

TianDe tip: Kozmetika rady Snail Secret s mucínom slimákov

2. Sprchujte sa kratšie

Dlhé sprchy v chlórovanej vode veľmi vysušujú pokožku a to v tomto období fakt žiadané nie je. Sprchujte sa preto kratšie, tak cca 5 minút. Ušetríte peniaze za energie a vaša pokožka vám bude vďačná. Taktiež sa sprchujte vlažnou vodou, a nie horúcou. Horúca voda skôr zbaví vašu pokožku esenciálnych tukov, ktoré sú také potrebne pre jej zdravie.

TianDe tip: Krémový sprchový gél – slnečné olivy

3. Zvlhčujte, zjemňujte a premasťujte celé telo

Po sprchovaní čo najskôr naneste pleťové mlieko alebo telové maslo, pretože očistená pokožka je najviac náchylná na vysušenie (aj tá najjemnejšia kozmetika odstráni časť ochranného plášťa pokožky).

Dôležitý je pravidelný telový píling s abrazívnym prvkom vo forme kryštálov morskej soli. Pomáha nielen eliminovať drsnosť, ale vďaka éterickým olejom, yo-jobu a betaínu obsiahnutému v peelingu chráni pred vysušením, zjemňuje a tonizuje.

TianDe tip:
Krémové telové mlieko – Slnečné olivy
Zelený čaj telová soľ – peeling

4. Zvlhčujte vzduch

Suchý vzduch v prekúrených miestnostiach je fakt problém. Majú vaše deti večne sople a kašeľ. Dýcha sa im ťažko? Príčina môže byť aj suchý vzduch. Vetrajte, merajte vlhkosť vzduchu a používajte zvlhčovač  vzduchu. Zvlhčením vzduchu na 40 % až 60 % sa znižujú zdravotné problémy, ktoré sa môžu zhoršovať pôsobením suchého vzduchu. Táto optimálna miera vlhkosti zároveň zabraňuje rozširovaniu baktérií a plesní a vytvára v miestnostiach príjemnejšie podmienky na dýchanie.

5. Starostlivosť o ruky a nohy

V zime nezabúdajte aj na svoje ruky a nohy. Ruky si natierajte krémom po každom umytí a tiež pred odchodom z domu. Na noc naneste krém s bambuckým maslom (krém na báze sezamu) s hadím tukom a yo-job , krém na popraskané päty alebo dezodoračný krém na nohy – Dr. Tajga s komplexom altajských rastlín a zinku, ktorý reguluje prácu potných žliaz.

Nasiaknutie soľou zjemní a zabráni keratóze a tvorbe kukurice. Naše ruky si vyžadujú v zime lipidy, ktoré nájdeme v tuku mamuschi, amarantovom oleji v kréme Dr. Tajga a v sche masle – krém na ruky s mucínom . Allantoín navyše chráni a upokojuje a nájdete ho v každom kréme na ruky tianDe.

6. UV filter je dôležitý aj v zime

V lete sa každý chráni pred silným Uv žiarením, ale málokoho to robíť aj v zime. Najmä počas pobytu v prírode a pri lyžovačke na horách, je nevyhnutné používať na tvár a pery kozmetiku s ochranným faktorom aspoň 30, ideálne 50. Používajte len kozmetiku, ktorá poskytuje ochranu pred A aj B lúčmi UV žiarenia.

tianDe tip: Krém na tvár so sklonom k hyperpigmentácii, SPF 50+

7. Na kozmetické ošetrenie pleti je ideálna práve zima

Zima je vhodný čas na peelingové kúry, ktoré sa v lete nedajú vykonávať kvôli slnku. Dobré výsledky prináša píling pomocou enzýmov alebo mechanický píling. Ak bojujete s vráskami, sfarbením pokožky alebo rozšírenými pórmi, naplánujte si sériu ošetrení, vďaka ktorým si na jar doprajete hladkú a jednotnú pokožku.

tianDe tip: Mliečny peeling univerzálny