Máme tu Nový rok a s ním sú spojené rôzne predsavzatia a ciele. Čo by sme chceli vo svojom živote dosiahnuť, zlepšiť alebo len robiť inak. Ako ste na tom vy? Patríte do skupiny ľudí, ktorí si dávajú novoročné predsavzatia a plnia ich, do skupiny, ktorí si dávajú predsavzatia a neplnia ich alebo si ich jednoducho vôbec nedávate? Jasné, v tretej skupine nehrozí sklamanie 🙂 .

My v tianDe sme sa nad tým tento rok trošku zamysleli, pár beauty predsavzatí sme pre vás vytvorili a vďaka našim blogom sa s vami o nich podelíme. Samozrejme sú to maličkosti, ktoré môžete urobiť pre seba, aby ste sa cítili trošku lepšie, trošku krajšie, trošku sebavedomejšie. Čiže veľké prevratné plány, akože vyriešim svetový mier alebo globálne otepľovanie necháme na iných (minimálne na Miss 😀 )

Pozrite na náš – tianDe zoznam novoročných predsavzatí hodný Bridget Jones.

1. Vždy, ale skutočne vždy, sa pred spaním odlíčim

Mejkap do postele proste nepatrí. Pleti škodí, zbytočne ju dráždi a v dôsledku toho sa stáva precitlivenejšou.

Pleť treba pred spaním pripraviť na plnohodnotnú regeneráciu a odpočinok. Aj pokožka potrebuje „dýchať“. To sa cez upchaté póry len veľmi ťažko uskutočňuje. Čo je na tom najhoršie, je azda spolupôsobenie nečistôt zvonku, potu, mazu, uschnutých čiastočiek mejkapu a riasenky. Tie prenikajú hlboko do pórov a nielenže podporujú vznik čiernych bodiek, ale aj predčasné starnutie. Pritom naozaj stačí tak málo. Vybrať si vhodnú kozmetiku na odlíčenie a dennodenne ju používať.

2. Budem dodržiavať 5 minútovú dennú beauty rutinu

Tuto hneď nadviažeme na bod číslo 1. Odlíčenie pleti považujeme za nevyhnutné, nech sa večer deje čokoľvek. Potom by, v ideálnom prípade, mala nasledovať ďalšia starostlivosť. O tejto téme tu máme samostatný blog, čiže len v rýchlosti zopakujem:

  • odličovanie
  • čistenie pleti
  • dočistenie pleti pleťovou vodou
  • ďalšia starostlivosť o pleť – séra, emulzie, krémy
  • raz za čas – peelingy a pleťové masky.

tianDe tip: Snake Factor pre účinnú regeneráciu | tianDe

3. Nikdy nepôjdem spať s mokrými vlasmi

Chodíte spať s mokrými vlasmi? Tak s tým prestaňte! Práve tento zlozvyk vám môže spôsobiť celú radu nepríjemností. Správna starostlivosť o vlasy je absolútne zásadná. Ako sa o nich staráte, predtým ako idete spať? Máte dojem, že máte málo času a narýchlo si ich občas ešte umyjete? Nestíhate ich ani rozčesať a nechávate úpravu až na ráno? Nerobte to viac!

Vždy je totiž nutné vlasy ešte pred spaním riadne vysušiť. Vlas, ktorý nie je úplne uzavrený, je totiž oveľa viac náchylný k poškodeniu a počas spánku sa treniu a nevhodným tlakom na vlasy proste nevyhnete. Nie len že se vlasy začnú omnoho viac lámať, ale ich úprava bude ráno oveľa náročnejšia.

4. Dám si novoročný detox

Taký detox, to vám je strašne dobrá vec. Kto nevyskúšal nevie. Hoc sa to zdá ako týranie, nie je to pravda. Detox sa dá poňať aj ako striedmosť v stravovaní a pridanie do stravy viac byliniek, ovocia a zeleniny. Nie len ako nezmyselné hladovanie. A povedzme si po tých kilách koláčov, šalátu, vyprážaného jedla a litroch vaječného koňaku , punču, kofoly a iných fajnotiek… padne vhod. Detoxikácia slúži k prebudeniu a naštartovaniu organizmu po zime. Zbavte sa únavy a odstráňte zo seba toxíny.

5. Naozaj, naozaj, naozaj schudnem

Toto je asi také najbežnejšie predsavzatie do Nového roka a asi najčastejšie nedodržané. Nevadí, tento rok to určite vyjde. Podľa mňa existuje pramálo žien, ktoré by boli úplne spokojné so svojou váhou a svojou postavou. Vždy je čo vylepšiť. Ale samozrejme nejde tu len o vzhľad, je tu aj rada zdravotných problémov spojených s vysokou váhou. Pri chudnutí je ideálne vyvážiť pohyb a stravu. Tak hurá do toho!